informace: +420 973 445 517, 973 445 510

info

Preventivní prohlídka Optimal - rozšířený preventivní program

Komplexní preventivní prohlídka je určena klientům jakéhokoliv věku, kteří mají zájem poznat svůj celkový zdravotní stav. Prohlídka Optimal zahrnuje široké spektrum laboratorního vyšetření krve a moči, podrobné ultrazvukové vyšetření srdce a břicha, rentgenové vyšetření srdce a plic, detailní vyšetření kůže a pohybového aparátu. Je zaměřena na prevenci nádorových onemocnění, kardiovaskulárních onemocnění a kožních maligních onemocnění.  

Cílená anamnéza a vyšetření interním lékařem s cíleným zaměřením na výskyt nádorů v rodině, prodělaná nádorová onemocnění, prekarcinozní stavy, životní styl, stravovací návyky, výskyt karcinogenů na pracovišti, rizikové faktory – věk, kouření, alkohol, zaměstnání, léky, psychosociální faktory. Dále na výskyt kardiovaskulárních onemocnění v rodině (infarkty, vysoký krevní tlak), prodělané srdeční choroby, další možná ovlivňující onemocnění jako například časté angíny v dětství, rozbor rizikových faktorů v zaměstnání i mimo něj.

Laboratorní vyšetření krve a moči – krevní obraz, sedimentace, kompletní biochemie s vyšetřením jaterních a ledvinných funkcí a lipidového metabolismu (bilirubin, ALT, AST, ALP, GMT, urea, kreatinin, kyselina močová, celkový cholesterol, triglyceridy, HDL a LDL cholesterol, Non HDL cholesterol), vyšetření hladiny cukru v krvi (glykémie) a minerálů v krevním séru, vybrané tumorové markery, vyšetření moč chemicky+sediment.

Test na skryté krvácení do stolice (okultní krvácení), jako prevence rakoviny tlustého střeva.

EKG, krevní tlak, tepová frekvence.

RTG srdce a plic.

Ultrazvukové vyšetření srdce a břicha, včetně malé pánve.

Cílená anamnéza a vyšetření celého kožního povrchu kožním lékařem (dermatologem).