ARO
Chirurgie
Interna
Neurologie
ORL
Oční
Psychiatrie
 
Dermatovenerologie
Lékařská kosmetika
Fyziatrie a léčebná rehabilitace
Psychologie
Stomatologie
Praktický lékař
Nemoci z povolání
Přezkumná komise
Endokrinologie
 
Centrální odběr krve a EKG
Klinické laboratoře
Radiodiagnostika
Lékárna
 
 
 
   

Stomatologické oddělení

 
   
Lékaři oddělení: MUDr. Jana Kremlová
Sestra pro dentální hygienu: Dana Vrablecová
 
 
Ambulance:
 
Stomatologické oddělení Vojenské nemocnice Brno je v samostatné budově E v areálu nemocnice.
 

Ambulantní doba:

  MUDr. Jana Kremlová Dentální hygiena

Dana Vrablecová
Pondělí 8:30 - 17:00 7:15 - 15:45
Úterý 7:00 – 15:30 7:15 - 15:45
Středa 7:00 – 15:30 7:15 - 15:45
Čtvrtek 7:00 – 15:30 7:15 - 15:45
Pátek 7:00 – 15:30 7:15 - 15:45
 

Na ošetření je třeba se předem telefonicky objednat.

Rozmístění pracovišť:
Ve 3. NP je umístěna ordinace č.2 vybavená digitální technikou (CAD/CAM) a ordinace č.1 pro dentální hygienu.
Ve 2. NP je umístěno rdg pracoviště a chirurgický sálek.

Stomatologické oddělení poskytuje péči v plném rozsahu v konzervační stomatologii, endodoncii, ambulantní chirurgii, parodontologii a zubní protetice.

Lékařská péče a nové úkony:

Estetická stomatologie:

Výplně a estetické fasety z fotokompozitního materiálu zahraniční výroby.

Bělení zubů:
Mezi nové možnosti stomatologického oddělení patří profesionální bělení zubů přímo v ordinaci během jedné návštěvy. Stejně tak lze bělení aplikovat i v soukromí domova za pomoci nosičů po domluvě s ošetřujícím lékařem.

Endodoncie:
Ošetření kořenových kanálků za použití technologií Apex lokátoru (RayPEX) a strojové endodoncie IT Professional (mTWO). Dále ošetření zubů fotokompozitními čepy a následně výroba inlaye, onlaye, případně korunky z celokeramiky CAD/CAM.

Dentoalveolární chirurgie:
Výkony v rozsahu ambulantní péče - extrakce zubů, vnitřní incize, resekce kořenových hrotů a preprotetická chirurgie.

Implantologie:
V současnosti je náhrada zubu zubním implantátem pokládána za běžnou součást terapie. Zavedení zubního implantátu znamená náhrada kořene zubu titanovým šroubem, na nějž je následně upevněna korunka. Oproti "klasickému" řešení můstkem má náhrada zubu implantátem svoje nepopíratelné výhody - není třeba "brousit" okolní zdravé zuby.

Implantátem je možno nahradit jednotlivé ztracené zuby i zcela vyřešit situaci, kdy došlo ke ztrátě všech zubů a pacient je odkázán na nošení snímací protézy

Ze zahraničních implantátu používáme celosvětově rozšířené implantáty Straumann. Zubní implantáty švýcarského výrobce nabízí to nejlepší, co lze v tomto oboru zvolit. Prověřená kvalita více než 25 let, dlouhodobě stabilní výsledky, nejkratší doba integrace implantátu a vynikající estetika.

Parodontologie:
Mezi parodontologické výkony patří úprava horní a dolní retní uzdičky, prohloubení dolního vestibula a dlahování paradentózních zubů. Odstranění zubního kamene pomocí ultrazvukového přístroje. Provádíme i profesionální čištění zubů pod vedením dentální hygienistky.

Léčba parodontitidy(paradentoza):
Pokud již došlo k napadení zubů paradentózou a kolem zubů se vytvořily parodontální choboty/kapsy/, jsme schopni je léčit přístrojem VECTOR®. Ten je prvním bezkontaktním přístrojem na léčbu paradentózy. Využití tohoto přístroje zvyšuje úspěšnost léčby Vašeho chrupu.

Tenká sonda se zavádí přímo mezi zub a nemocnou dáseň a pomocí rozkmitání tekutiny nebo leštících médií v tomto prostoru se šetrně leští povrch zubu. To umožňuje hojení přilehlé dásně a její připojení k zubu pomocí nově vzniklé epiteliální výstelky.

Protetika:
Frézovací systém CEREC (CAD/CAM technologie) je high-end technologií ve stomatologickém oboru. Nabízí keramické inlaye, onlaye, korunky, můstky a estetické fazety dle nejvyšších standardů bez použití kovu, ve velmi krátkých časových intervalech v jedné návštěvě. Využití CAD/CAM technologie výrazně sníží četnost návštěv pacienta v ordinaci v rámci těchto stomatologických úkonů.

A jak tento přístroj funguje? Stomatolog poškozený zub očistí a odstraní tkáně napadené kazem. Potom jej vyfotí speciální kamerou z několika úhlů přímo v ústech pacienta a výsledná data přenese do počítače. Speciální software potom navrhne optimální rekonstrukci, kterou lékař může podle svých představ dále upravovat. Návrh je odeslán do obráběcího modulu, který z bloku speciální keramiky během několika minut vybrousí nahrazovanou požadovanou část zubu. Tímto způsobem je možné rekonstruovat nejen malé plomby, ale i estetické fasety nebo korunky nahrazující celý zub, či několik zubů najednou. Keramická náhrada se pevně připojí k zubu pryskyřicí, která se aktivuje osvícením specielní lampou. Všechny uvedené úkony trvají přibližně hodinu.

In Lab je víceúčelový přístroj, na kterém je možné pomocí speciálního softwaru navrhnout a pak přímo v přístroji vyfrézovat navržený objekt. Znamená to, že z běžného pracovního postupu odpadá úsek voskové modelace, zatmelení, vypalování kyvety a lití a také velká část broušení. Každý z těchto zmíněných kroků je nahrazen prací s počítačem a následně vhodným výběrem materiálu se předává pokyn na frézování. Software je schopen navrhnout široké spektrum úkonů a tvarů. Například bezkovové konstrukce spinel, aluminia, zirkonia nebo inlaye. Dále keramické fasety nebo korunky vyfrézované do konečného tvaru rovnou z keramických bločků.

Ve spolupráci se zubními laboratořemi zhotovujeme korunky a můstky metalokeramické, z náhradních kovů i ze zlata za použití pryskyřice i kompozitních materiálů při zhotovení faset a atraumatických korunek a mezičlenů. Zhotovujeme také všechny druhy snímatelných náhrad, to je náhrady částečné i celkové.

Spolupráce se stomatologickými ambulancemi a laboratořemi.

Po předchozí dohodě zhotovujeme na základě přesně definovaných požadavků jiných stomatologických pracovišť a laboratoří celokeramické korunky, inlaye , onlaye, fasety, můstky CAD/CAM a zirkonoxidové konstrukce.

Panoramatická radiologie

Provádíme extraorální panoramatické snímky RVG ( OPG ) a intraorální RVG na počkání. Snímky lze taky předat na DVD nosiči, nebo odeslat jako datovou přílohu emailem.

 
 
KONTAKTY:  
MUDr. Kremlová 973 445 548, 973 445 630
e-mail: jkremlova@vnbrno.cz
   
Dentální hygiena: 973 445 500
e-mail: dvrablecova@vnbrno.cz
   
Fax cestou sekretariátu nemocnice: 973 445 611
   
Pacienti Odborníci Pracoviště
Úvod O nás Kultura Zelená cesta Prevence Kvalita Plánek
nemocnice
Kontakty Zaměstnanci